Itaalia corso kutsika võtmine

Kuts-199

Itaalia Corso on loomult enesekindel ja muljet avaldav. Ta on väga intelligentne ja kergesti koolitatav, kuulekas ja hooliv oma pere ja sõprade suhtes.

Corso armastab mängimist ja vajab palju tähelepanu. Sarnaselt kõikide teiste molossidega on ta sõbralik ja armastav oma pereliikmete, laste ja teiste kutsikate vastu. Siiski peab teda juba maast madalast sotsialiseerima teiste inimeste, laste ja koertega. Kui seda ei tehta, võib ta muutuda agressiivseks. Corso sobib inimesele, kellel on aega teda piisavalt sotsialiseerida ja treenida. Corsod, eriti isased, on väga võimuahned ja ambitsioonikad.

Corso on tõug, kelle välimikus esineb väga suuri erinevusi (bokseri tüüp, bullmastifi tüüp, dogi tüüp jne). Enne kutsika ostmist on soovitav kindlasti tutvuda erinevate corso tüüpidega ja nende koerte sugupuuga kelle kutsikaid soovite endale võtta, et ei tekiks hiljem pettumust, et olete saanud endale koera kes ei vasta teie ootustele.

Kuna viimasel ajal on väga sageli corso pesakondi, kus esineb argust ja ebakindlust, siis on oluline osta kutsikas vastutustundliku ja austusväärse kasvataja käest. Vastutustundlikud kasvatajad tegelevad tõuaretusega – nad on huvitatud tõule iseloomulike joonte säilitamisest ja vigade vältimisest. Nende koertel on tehtud terviseuuringud, et viia miinimumini pärilike haiguste riske. Alati ei ole odav hind parim lahendus.

Kuts-123

Kui sa oled kasvataja valinud, testi kasvatajat. Palu näha vähemalt ühte kutsika vanematest. Kutsikad őpivad käitumismudelid oma emalt, seega argliku ema kutsikatel on suurem risk muutuda araks ja agressiivse ema kutsikad on tőenäolisemalt tulevikus agressiivsed.

Mine alati kutsikaid vaatama nende koju. Jälgi, kuidas koer suhtleb kasvatajaga tema kodus: on nad sõbralikud ja suhtlemisaltid või on koer pelglik ja püüab suhtlemist vältida? Kutsikas ei tohiks võõraid karta vaid peaks olema ensekindel ja uudishimulik. Vastutustundlik kasvataja testib omakorda ka sind – otsides oma koera kutsikaile niiviisi parimat võimalikku kodu.

Kutsika tulevast iseloomu mőjutavad geneetiline taust ehk siis ema ja isa käitumine, samuti tőuomadused ning väga oluline on kutsika sotsialiseerimine, st kutsika kogemused enne uude koju minekut: ümbruskond, autoga sõitmine, kontaktid teiste inimeste ja loomadega, kasvatajaga jne. Enne 4ndat elukuud saadud elukogemused on vőtmesőnadeks edaspidisele koera käitumisele. Väga tihti on koera agressivsuse põhjuseks hirm, rahutus või ebakindlus. Puudujäägid sotsialiseerimisel on koertel enamiku käitumisprobleemide põhjuseks.

Kutsikas peab harjuma inimestega, inimese häälega, puudutustega, müraga, koertega, teiste loomadega jne, samas peavad kőik need kogemused olema kutsika jaoks positiivsed.

Argus on selline omadus, mis pärandub väga tugevalt. Seega arga koera ei tohiks kunagi aretuses kasutada! Pärilik on ka paugukartlikkus ning häältetundlikkus.

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien