Uncategorized

Mastifite Aiapidu Võtikmetsa turismitalus, 24. juuli 2010


24. juuli keskpäeval kogunesid Mastifite Tõuühingu liikmed koos oma pereliikmete ja lemmikutega Võtikmetsa turismitallu, et pidada üks mõnus aiapidu koertega.  Ilm soosis seekord meie paksu kasukaga sõpru – ilm oli täiesti tavapärase „eestimaa suve“-stiilis – jahedavõitu, hall, aeg-ajalt piiluva päikesega, kuid õnneks täiesti vihmavaba. Seetõttu olid ka inimesed ja koerad erksamad – jahedam ilm soosib mänge ja liikumist paremini kui lagipähe lõõskav päike.
Alustasime avakõnega 12.00 millele järgnes tort ja shampus. Seejärel jagas oma näituse- ja koolituskogemusi Tõnu Tanvell, kellel on koos oma koertega ette näidata aukartustäratav kollektsioon tiitleid ja auhindu. Koolitusringi asusid kõik – nii kutsikad, titlueeritud võitjad ja ka 11- aastane „grand old lady“ Äpu, kes võiks jutustada näitusekogemustest alates aastast 1999.
Pärast koolitust ja õpetusi kuulasime Monika Sulengo ja Heidi Zäro poolt korraldatud  loengut koeratoidust ning koerte toitmisest. Lemmikloomadega seotud uuringud arenevad kiiresti ning igal aastal on midagi uut õppida.
Tänu Tõnu võimekale grillmisoskusele oli lõuna peatselt valmis ning abivalmis käed  katsid kiirelt laua. Ühisele lõunale  eelnes üldkoosolek, mille käigus kinnitati Mastifite Tõuühingu 2009 aasta majadusaasta aruanne. Aruande koostamise eest oleme tänulikud Anneli Prodelile, kes on meid aidanud juba aastaid.
Vahepeal otsisid lapsed aardeid ning mängisid palliplatsil. Kõik osalejad said auhinnad.
Lõunale järgnesid mängud vabas õhus ning Match Show.  Kohtunikuks palusime ühingu peasponsori OÜ Caramira esindaja Heidi Zäro. Esimesena tulid improviseeritud ringi Laps ja koer ning seejärel Juunior Händler.
Laps ja koer võistluse võitjaks osutus pisike Carmen suure Gairoga, väga tubli olid ka Mikk ja Iti.
Juunior Händleri võitjaks osutusid Daniel ja Harsha, teisel kohal Gerly ja Gairo ning Verner ja Liisu.
Koerte võistlusklassid jagasime neljaks  –
kutsikad,
kuni 2-aastesed,
2-6 aastased,
üle 6 aasta vanused koerad.
Võistlejaid jätkus igasse klassi. Olime eelevalt otsustatud, et antakse välja ainult esikoht ning kõik teised võistlejad on väärika teise koha omanikud.

Kutsikatest võitsid esikoha Heda ja Jotu.
Kuni 2 aastastest koertest võitsid Ann ja Nässu.
2-6 aastaste koerte hulgas tulid esikohale Oksana ja Harsha.
Üle 6- aastate koerte võitjaks osutusid Angela ja Äpu.

Seejärel rivistati kõik võitjad üles et panna paika nende omavaheline järjestus.

I koht : Oksana ja Harsha.
II koht Heda ja Jotu.
III koht Angela ja Äpu.
IV koht Ann ja Nässu.

Võistlemise ajal oli kõigil võimalik koeri vaadata ning oma lemmikud välja valida. Igal aastal oleme valinud suvepäevade missid-misterid, nii ka seekord.
Suvepäevade mini – mister pürenee mastif Vico.
Suvepäevade miss – tiibeti mastif Äpu. (kuigi daamide puhul vanust ei öelda, ei suuda ma jätta märkimata, et Äpu on 11-aastane, kuid lippas ringi nagu juunior.)
Suvepäevade mister – tiibeti mastif Iron.
Kuna seekord oli tegemist väikese stiilipeoga, mille kutsel oli palutud kanda daamidel kübraid ning härrasmeestel kindaid, siis tuli välja valida ka parimad kostüümid. Nende otsustamisel küll pikka vaidlust ei tekkinud.Parima daami tiitli saavutasid hunnitus koostööd Aino ja Tifu oma kaunis värvilahenduses. Parima härrasmehe tiitli vääriliseks hindasime üksmeelselt Tõnu ja Ironi, kes olid endale soetanud elegantsed lipsud ning nendega sobivad kindad.
Õhtu hakul kogunesime laudade ümber ning arutleti veel pikalt ja põhjalikult uute tiibeti mastifi aretusreeglite üle.
Kuigi kahtlesime sügavalt viimases „julgete meeste“ mängu võimalikkuses (eeldab kuuma suvepäeva,mis meil paraku puudus), siis lõpuks sai see ikka läbi viidud. See on mäng tõelistele julgetele meestele, kes peavad ilma igasuguste abivahenditeta sulatama lahti ööpäeva sügavkülmas veetud T-särgi. Kuna ilm ei taganud vajalikku õhutemperatuuri, siis lubasime natuke ka kõrval asuva tiigi abi kasutada. Ivar, Imre, Tarvo ja Daniel solistasid kalda ääres nagu professionaalsed  pesunaised ning võit kuulus Ivarile.
Sõbralikus õhkkonnas lendab aeg kiiresti ning päev jõudis peagi lõpule. Soojad tänusõnad kõikidele osalejatele, korraldajatele,abilistele, pildistajatele ja ennekõike meie peasponsorile OÜ Caramira.