Uncategorized

10. mai 2008 Mastifite Tõuühingu Kevadpäevad

Kogunesime Allika talu avarasse õue, et nautida ilusat kevadilma ning osaliste head tuju. Kuna Kevadpäevad on üritus eelkõige kutsikaomanikele, et nad leiaksid eelkõige uusi sõpru ja kutsikatele mängukaaslasi. Osavõtjaid oli tõepoolest rohkesti – 71 täiskasvanut, 24 last,20 suurt koera ja 24 kutsikat.
Kõige enam oli kohal tiibeti mastifeid, kuid silma rõõmustasid ka hispaania mastifid, pürenee ja napoli mastif.
Alustasime tervitusshampuse ja kringlitega. KÕik võisid endale Ave toodud masinast suurepärast kohvi valmistada. Pärast väikest pausi toimus Mastifite Tõuühingu Üldkoosolek. Seejärel võttis juhtimise üle Marina Bozko, kelle soovitusi koerte treenimiseks ja nendega suhtlemiseks kuulasid pea kõik osalejad. Abiks võeti sealtsamast kuulajate hulgast üks rõõmus tiibeti mastifi kutsikas, kes reageeris õpetustele täiesti tõuomasel moel – miks peaksin ma ühe viineritükikese pärast vaeva nägema, kui tünnist saab neid ise võtta hulgikaupa. Siiski õnnestus ka kutsikale selgeks teha, et perenaise käest saadud viiner on hoopis olulisema tähendusega ning mõned käsud ka täideti. Küsimusi jätkus kuulajatel veel kauaks, ilmselt oleks tulnud korraldada kahepäevane üritus!
Vahepeal lasime supil hea maitsta.
Seejärel kogunesime Match Show ringi äärde, mille auhinnalaua täitis meie helde sponsor Royal Canin. Kohtunikuks palusime äsja koolituse lõpetanud Marina Bozko. Hindamise kriteeriumiks oli koera ja inimese koostöö – kõik tõulised omadused jms näitustel olulised näitajad jäeti seekord kõrvale.
Kuna alati on suurt tähelepanu pööratud meie järelkasvule, siis ka seekord sisenesid ringi esimestena Laps ja koer. Pisikesed esitajad tegid oma tööd väga tublisti ja kohtunik pidi korduvalt kahtsema, et välja antakse ainult 4 auhinnalist kohta. Lõpuks said valikud tehtud ja järjestus oli järgmine :

Laps ja koer
1 koht – Kaidi ja Elly
2 koht – Demy ja Roy
3 koht – Mari ja Abimeleh
4 koht – Maria ja Julius
ja väga tublilt esinesid Hanna ja Hammy
Juunior Händler
1 koht – Kerli ja Charizma
2 koht – Pilvi ja Nanks
3 koht – Sandra ja Hummi
4 koht – Doris ja Neti
ja väga tublilt esinesid
Rahel ja Aron
Marion ja Aksel
Euna ja Despa
Täname kõiki lapsi ja juunior händlereid, kes oma koertega tublilt ringis esinesid! Te kõik olete erakordselt tublid, sest mastifit soovikohaselt liikuma ja seisma saada ei suuda iga täiskasvanugi!
Seejärel tulid ringi järgmised “lapsed” – kutsikad. Kuna osalejaid oli palju (isaseid 14 ja emaseid 7 kutsikat) ja jälla jagati välja ainult neli kohta,siis täname kõik osalejaid!
Isased Kutsikad
1 koht – Pille ja Hummer
2 koht – Alina ja Hammy
3 koht – Kristel ja Gairo
4 koht – Kaire ja Hurri
väga tublilt esinesid : Ave ja Julius, Marion ja Aksel, Piret ja Dragon, Sirje ja Abimeleh, Katrin ja Despa, Heili ja Edi, Ingrid ja Garkar, Pilvi ja Daren, Merle ja Gampo.

Emased kutsikad
1 koht – Kerli ja Julia Mastibe
2 koht – Sandra ja Dakota
3 koht – Oksana ja Harsha
4 koht – Angela ja Happy
väga tublilt esinesid : Ann ja Liisa, Greta ja Elly, Merike ja Dakota.
Nüüd oli aeg käes suurtel koertel eeskuju näidata.
Isased koerad
1 koht – Tõnu ja Rocco
2 koht – Anu ja Mulan
3 koht – Pilvi ja Nanks
4 koht – Tiia ja Arny
väga tublilt esinesid : Britt ja Tannu, Rainer ja Bango, Espe ja Berimar
Emased koerad
1 koht – Ann ja Aki
2 koht Kerli ja Charizma
Lõpuks tuli valida kõikide esikoha võitjate hulgast BIS järjestus.
See kujunes järgmiseks :
1 koht – Tõnu ja Rocco
2 koht – Ann ja Aki
3 koht – Pille ja Hummer
4 koht – Kerli ja Julia Mastibe
Aitäh kõikidele osalejatele ja koolitajale-kohtunikule Marina Bozkole!Täname veelkord Royal Canin rikkalike auhindade eest ja kõiki korraldajaid. Täname kõiki tublisid, kelle abikäed ja hoolas tegevus meile meeldiva päeva võimaldasid! Ja loomulikult kõiki osalejaid, kes oma hea tuju ja rõõmsa meelega üritusele suurepärase meeleolu andsid!
Piltide eest täname – Ann Lõhmus, Pille Poks ja Angela Tendermann.