Uncategorized

Mastifite Tõuühingu suvepäevad Simisalus, 26-27. juulil 2008

Mastifite Tõuühingu X suvepäevad toimusid sel aastal Järvamaal, Simisalus. Ilus ilm ja meeleolukas koht andsid võimaluse nautida kahte suvist päeva suurepärases seltskonnas koos toredate koertega.
Alustasime kell kaks tervitusshampuse ja tordiga. Saabujatele ütles tere tulemast ühingu pikaajaline liige ja tiibeti mastifite kasvataja Angela Tendermann. Seejärel tegid omavahel tutvust nii koerad kui inimesed ja peagi sulas kokku mõnus seltskond. Seejärel algas kutsikate koolitus. Prooviti oskusi nii liikumises kui kutsikate seisma sättimises ning kogenumad andsid nõu. Lõpuks võis igaüks koos koeraga läbi proovida päris näitusel nõutavad oskused.
Seejärel oli aeg ühiseks supisöömiseks ning jutuvestmiseks. Samal ajal saabus meie Match Show kohtunik – auväärt Heli Pärnpuu, kes on hinnanud koeri paljudel näitustel ning ise ka olnud tiibeti mastifite omanik.  Meie Match Show eesmärgiks on tugevdada inimese ja koera koostööd ning eelkõige innustada lapsi koertega tegelema. Seetõttu on alati esimesteks võistlejateks lapsed. Meie ühingus on palju tublisid lapsi, kes ei pelga nii keeruka tõuga nagu tiibeti mastif ringi minna. Suur aitäh neile kõigile!

Laps ja koer
I koht  Gerly ja Ghairo
II koht Maria ja Julius
III koht Kristen ja Amrita
IV koht Kaidi ja Elly
V koht Anete ja Tiffy

Juunior Händler (noorem vanuserühm)
I koht Kristi ja Amrita
II koht Evelin ja Eddy
Juunior Händler (vanem vanuserühm)
I koht Pilvi ja Nanks
II koht Sandra ja Hummer
III koht Doris ja Neti

Seejärel astusid ringi julged ja mehised mehed koos oma koertega – Alar ja Harsha, Imre ja Chayenne, Ivar ja Happy, Tarmo ja Dakota, Margo ja Hammy, Rein ja Eddy, Priit ja Amrita, Marko ja Julius ning Andres ja Tiffy. Kuna kõikide esinemine oli suurepärane, valis kohtunik esimesele kohale Priidu ja Amrita ning kõik teised osalejad saavutasid austusväärse teise koha. Ulatatud peaauhind lahendati vennalikus õhkkonnas esimese ja teiste kohtade vahel.
Pärast väikest puhkust jätkus Match Show kutsikate esinemisega.

Isased kutsikad
I koht Hurri
II koht  Hummer
III koht Hammy
IV koht Ghairo
väga tublisti esinesid ka Julius ja Eddy.

Emased kutsikad
I koht Harsha
II koht Hasina
III koht Dharinee
IV koht Dakota
väga tublisti esinesid ka Elly, Happy ja Tiffy.

Isased koerad
I koht Chaand
II koht Chayenne
III koht Nanks
IV koht Arny

Emased koerad
I koht Liisu
II koht Amrita
III koht Neti
IV koht Tifu

Match Show Best In Show
I koht – Hurri
II koht – Liisu
III koht – Chaand
IV koht – Harsha


Kogu aja jooksul oli võimalik tähelepanukuid teha ja esinejate hulgast oma lemmikud valida. Õhtusöögi ajal toimus tulmuste välja kuulutamine : noorim lemmik ehk tiibeti mastif mini-Miss Happy ja isane noorim lemmik ehk tiibeti mastif  mini- Mister  Hummer. Suurte koerte hulgast valiti lemmikuteks tiibeti mastif Bodhicita (Suvepäevade Miss) ja tiibeti mastif Chaand (Suvepäevade Mister).

Ühingu fotovõistlus oli sel korral kolmekümne pildiga. Palju oli toredaid pilte ja pildiallkirju, mis annab positiivselt lootust elavdada ka meie ajakirja toreda materjaliga. Võitjateks valiti järgmised pildid : Parim pilt Viivi-Mai Perri poolt saadetud “Varsti vorsti!”.
Parim pildiallkiri pildil number neli, mis oli seotud padjalooga. Pildi saatis meile Alina Maripuu.
Pärast Match Showd said oma oskusi proovile panna inimesed, võisteldes kõige kummalisemates kategooriates. Tulemuste järgi jagati välja hulgaliselt auhindu nii tiimitöö kui individuaalkategooriates. Pärast õhtusööki jätkus seltskondlik suhtlus inimeste ja koerte vahel.Jalutati koeri, istuti ümber laua ja aeti juttu.
Pühapäeva hommik rõõmustas päikesesära ja sooja ilmaga. Pärast kohvijoomist jõudis kohale dr. Valdeko Paavel, tuntud loomaarst, kelle peamisteks valdkondadeks veterinaarias on traumatoloogia, kirurgia, röntgendiagnostika ja ortopeedia. Pärast loengut võisid soovijad oma koeri doktorile näidata ja murede osas nõu pidada. Tänasime Valdekot ja Marioni, Vetplusi esindajat, tänu kelle suurepärastele ideedele selline loeng sai teoks. Seejärel pakiti tasapisi asjad, koerad ja inimesed autodesse ning lubati järgmisel aastal kohtuda.
Soovime tänada kõiki osalejaid koos oma koertega. See on suurepärane, et leidsite aega ja tähelepanu ühingu üritustest osavõtuks ajal, kus kogu suvi on pikitud rohkete sündmustega.

Täname Match Show kohtunikku Heli Pärnpuud, ringikorraldajat Angela Tendemanni ja Tarmo Poksi, mängude juhti Villu Kaske koos oma tiimiga ja Albu Toidutare, kes meid pidevalt hea-paremaga varustas.

Täname Royal  Canin esindajat Bramham Trade OÜ rohkete auhindade eest.
Täname dr. Valdeko Paavlit ja Vet Plusi hariva ning kasuliku loengu eest.

Lisaks täname kõiki, kes korraldamisel abikäe ulatasid. Täname kõiki, kes palju toredaid pilte tegid ja neid meiega käesoleval lehel jagavad.
Piltide autorid : Angela Tendermann, Pille Poks, Oksana Mentsenkova ja Inge Soodla.
JA LÕPUKS – SUURED TÄNUD VEELKORD KÕIGILE !!