Uncategorized

22.-23. juuli 2006 Mastifite Tõuühingu VIII suvepäevad

Tore on tõdeda, et taaskord sai purustatud rekord osalejate arvu osas ning seekord võttis mõnusast nädalavahtetusest osa 99 inimest ja 70 neljajalgset sõpra.
Õnneks oli meie kasutuses väga suur territoorium, mille omanikuks Tartu Tervisespordikeskus Elva külje all, kus ruumi kõigile jagus lahedalt. Lisaks suurele osalejate arvule, saab need suvepäevad kirjutada ajalukku veel teisegi väga suure erinevuse poolest. Nimelt oli palutud meie Match Showd hindama kohtunik Iirimaalt, Wesley McCrum, kes oma tööd väga põhjalikult tegi – ainult ühe väikese pausiga kestis Match Show kokku neli tundi! Kohtunik tundis rõõmu nii suurest
 koerte arvust ning meie tema väga põhjalikust hindamisest. Iga koeraomanik sai teisel päeval hinnangu oma koera kohta, kui ta selleks vaid soovi avaldas ja lumepall, mis läks veerema ühest küsimusest, paisus tõeliseks uudistajate paradiisiks. Hoolimata väga suurest kuumusest, seisid kõik kannatlikult ja püüdsid tabada iga kohtuniku poolt öeldud sõna. Üldkokkuvõttes oli kohtunik nähtuga väga, väga rahul ning tunnistas, et kui kasvult on meie ja Inglismaa koerad sarnased, siis kvaliteedi osas oleme meie kindlasti ees. Samuti kiitis ta meie suurt ja sõbralikku seltskonda, millest paljud kasvatajad suures saareriigis puudust tunnevad ning külalislahkust, mis talle nädalavahetusel osaks sai.
Üle aastate lisasime seekord tavapärastele Match Show klassidele taas Mees&Koer võistluse, kus ringis rekordarv koeri – 16, kõik ikka kenasti oma peremehe rihma otsas ja silma vaatamas. Kuna kohtuniku küsimusele “kas keegi oskab teha kaheksaid ja tagurpidi kolmnurka?” suurt kätemerd ei järgnenud, saatis kohtunik paljud kogenud händlerid koju harjutama ja pani osadele kohtadele julged, kes täiesti esimest korda ringis. Auhindu ja meeneid jätkus siiski ikka loomulikult kõigile, et seda vaprat etteastet meenutada.
Saadud tänusõnade järgi võime nädalavahetusega, kus koolitust, võistlusi ning tantsu ja tralli rahule jääda. Lastele jäävad seda nädalavahetust meenutama omatehtud meened ning loomulikult uued sõbrad.
Täname veelkord kõiki sponsoreid, kelleta nii suur üritus koos välismaise kohtunikuga kuidagi toimuda ei saaks. / Ingrid


MATCH SHOW – tulemused
ISANE KUTSIKAS (osalejaid 14)

I Dorgan
II Mõmm
III Cambu
IV Ananga
EMANE KUTSIKAS (osalejaid 12)
I Bodhicita
II Alisha
III Aileen
IV Danpan

ISANE NOORTEKLASS (osalejaid 4)
I Caesar
II Tank
III Ares
IV Mortimer

EMANE NOORTEKLASS (osalejaid 7)
I Chelsea
II Ah-Cha-La
III Blanca
IV Cessyblack

ISANE AVAKLASS (osalejaid 6)
I Prince
II Argos
III Armor
IV Kip

EMANE AVAKLASS (osalejaid 12)
I Bonx
II Aki
III Amulet
IV Princess

KASVATAJAKLASS (osalejaid 3)
Chenporewa

JÄRGLASTEKLASS (osalejaid 7)
I Geymi ja Artemis

PAARID (osalejaid 6)
I Bonx ja Caesar
II Demi ja Mann
III Aki ja Desporg
IV Amulet ja Argos

Laps & koer (osalejaid 5)
I Verner ja Aki
II Taaniel ja Chelsea
III Hannes ja Ares
IV Karli ja Danpan
V Hanna-Greta ja Puhh

JH noorem klass (osalejaid 1)
I Pirge ja Geimy

JH vanem klass (osalejaid 9)
I Sandra ja Faira
II Harold ja Bodhicita
III Jordan ja Caesar

Mees & koer (osalejaid 16)
I Tarmo & Blanca
II Alar ja Chelsea
III Indrek ja Geymi
IV Janek ja Argos

Suvepäevade BIS
BIS I – Bodhicita
BIS II – Prince
BIS III – Chelsea
BIS IV – Dorgan
BIS V – Caesar
BIS VI – Bonx

Fotode eest täname Kairet ning kenneleid Netravati, Grisran ja Chenporewa