Uncategorized

29.04.2007 Mastifite Tõuühingu Kevadpäevad

id22_050407_222056_muud_2

Kolmandat kevadet järjest toimuvad juba Tõuühingu Kevadpäevad. Ürituse keskmes on eelkõige värsked kutsikaomanikud, kellel avaneb võimalus leida uusi tuttavaid ja sõpru kogenenumate ühinguliikmete hulgast, kuulata lisaks oma kasvatajale ka teiste kogenumate liikmete ja kasvatajate nõuandeid ning soovitusi. Kevadpäevadele oli kogunenud 37 ühingu liiget koos peredega, moodustades mõnusa 64-liikmelise seltskonna, millel lisasid lõbusat meeleolu palju toredaid lapsi (kokku 23) ja 43 koera. Tõugudest oli esindatud pürenee mastif, bullmastif ja tiibeti mastif.
Kevadpäevad algasid tervitusshampusega, millele järgnes ametlik osa – Ühingu Üldkoosolek.Seejärel tuli kuum supp küll kõigile õigel ajal, sest külm ja tuuline ilm tekitas vastapandamatu igatsuse sooja toidu järele. Kõhud täis, algas koolitus.
Oleme alati rõhutanud vajadust innustada lapsi koertega tegelema ja seetõttu on lastega seotud võistlused meie üritustel alati aukohal. Ka sel korral alustas Match Show võistlust Laps ja koer ning Juunior Händler. Kohtunikuks neid äsja koolitanud Sulev Puumeister.
Laste järel tulid järgmised lapsed – kutsikad. Eraldi võistlesid isased ja emased koerad. Rõõmuga võisime jälgida, kuidas paljud tublid lapsed pakkusid konkurentsi rohkete näitusekogemustega kasvatajatele ja liikmetele. Kutsikatele järgnesid suured koerad. Seekord ei toimunud jaotusi tavapäraste klasside järgi, vaid omavahel võistlesid vaid isased ja emased koerad. Põhjalikku ja väärt tööd tegid koerte hindamisel meie tublid kasvatajad Külli Puumeister kennelist Yospel, Ann Lõhmus kennelist Rewaki, Viivi-Mai Perri kennelist Skylit, Marge Randmäe kennelist Grisran ja Angela Tendermann kennelist Chenporewa.
Kui kõik koerad hinnatud, tuli valida iga klassi võitja hulgast näituse kauneim koer. Täname kõiki osalejaid ja soovime neile edu ja õnne edaspidiseks. Kõik tulemused on avaldatud teksti lõpus. Päev edenes kenasti kuuma kohvi, kringli ja jutuajamiste seltsis. Nüüd oli aeg inimestel omavahel võistlema hakata. Moodustati neli tiimi, kes võitlesid omavahel kolmejalajooksus, paberlennukite lennutamises, koera toidukausi täitmises ja sorteerimises.Õhtu lõppes viinerite grillimise ja salatisöömisega juba vähe tubasemates tingimustes püstkojas ning seejärel jäeti omavahel hüvasti.

Täname veelkord kõiki osalejad, kes oma pere ja koertega pühapäeva veetsid. Loodame et tuuline ja külm ilm kellelegi liiga ei teinud.
Suured tänud koolitajatele ja kohtunikele ning meie peasponsorile Royal Canin, kelle abiga kõik osalejad mõnusate auhindadega koju pöördusid.

Lastevõistluste auhindade eest täname Tallinna Raamatutrükikoda, kes meid suurepäraste raamatutega varustas.
Mastiffide Tõuühingu Kevadpäevade Match Show tulemused.

Laps ja koer:
Kohtunik: Sulev Puumeister
1.Taaniel ja Prince
2.Pirge ja Ria
3.Merilyn ja Chaytan
4.Elise Helena ja Selma

Juunior handler:
Kohtunik: Sulev Puumeister
1.Kätlin ja Saki
2.Anette ja Ameena
3.Doris ja Neti
4.Sandra ja Foo

Isased kutsikad:
Kohtunik: Külli Puumeister (kennel Yospel)
1.Bao
2.Sang –Po
3.Foo
4.Chaand

Emased kutsikad:
Kohtunik: Ann Lõhmus (kennel Rewaki)
1.Ria
2.Chetana
3.Neti
4.Chakra

Isased täiskasvanud:
Kohtunik: Viivi- Mai Perri (kennel Skylit)
1.Prince
2.Caesar
3.Porthos
4.Bango

Emased täiskasvanud:
Kohtunik: Marge Randmäe (kennel Grisran)
1.Chelsea
2.Selma
3.Skamar
4.Pipi

BIS võistlus
Kohtunik Angela Tendermann (kennel Chenporewa)
I koht emane kutsikas Ria
II koht isane kutsikas Bao
III koht emane koer Chelsea
IV koht isane koer Prince

Suur tänu piltide eest  Pille Poks, Marge Randmäe, Viivi-Mai Perri, Külli Puumeister.