9. veebruar 2008, Mastifite Tõuühingu X erinäitus

Näitusel osalesid kõik ühingus esindatud 11  tõugu. Kahes tõus oli esindatud ka kasvatajaklass. Tiibeti mastifite (do khyi)  puhul oli esindatud 4 kennelit ja ja bullmastifite puhul 1 kennel.  Paaride võistlused toimusid kolmes tõus – tiibeti mastif (do khyi), milles osalevaid paare oli viis, napoli mastifite puhul 1 ja bullmastifite puhul 1 paar. Lisaks põhilistele võistlusklassidele osales sel aastal ka veterane – bullmastifitel 2 koera ning tiibeti mastifitel (do khyi) 1 koer.
Kokku oli näitusele registreeritud 162 koera. Kõige rohkem osalejaid oli Eestist, kuid märgatavalt on suurenenud ka väljaspoolt Eestit tulijate arv – Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Lisaks headele kohtunikele tõi näitusele osalejaid lähiriikidest ka samal ajal toimuv Vabariikliku Koerakasvatajate Klubi poolt korraldatud mitmepäevane Rahvusvaheline näitus.

Koerte arv tõugude lõikes oli järgmine :
Argentiina dogi   11 koera (s.h. 5 kutsikat)
Bordoo Dogi   7 koera (s.h. 2 kutsikat)
Brasiilia Fila    2 koera
Bullmastif    21 koera (s.h. 2 kutsikat)
Hispaania mastif  14 koera (s.h. 4 kutsikat)
Inglise mastif   10 koera (s.h. 1 kutsikas)
Itaalia corso   22 koera (s.h. 2 kutsikat)
Napoli mastif   7 koera
Pürenee mastif  1 koer
Tiibeti mastif (do khyi) 66 koera
Tosa    1 koer

Näitusele oli hindama kutsutud kolm kohtunikku. Mel Palmi Eestist hindas kutsikaklassi, Kristi Sherling USA-st tiibeti mastifeid (do khyi) ja dr. Alfredo Alessandri Itaaliast kõiki ülejäänud tõuge. Toimusid lisavõistlused – Laps ja koer ning Juunior Händler kahes erinevas vanuserühmas. Näituse lõpus viidi läbi Best In Show. Lisaks tavapärastele võistlusklassidele oli esindatud veel VSP BIS, VSP Juunioride BIS ja VSP Kutsikate BIS.

Kolme tõu puhul oli välja pandud eriauhinnad :
Bullmastifid – kenneli Harem Ulmaf ja Bullberg eriauhinnad
Itaalia corso – parim pea (eraldi isane ja emane koer – sponsoriks kennelid Mount Eagle ja Estellum)
Tiibeti mastif – parim pea, parim karvkate, parim liikuja, parim esineja. Kõik auhinnad jagati välja eraldi isastele ja emastele koertele. Klassi võitjatele (1-4 koht) ning tõu parimatele olid määratud karikad. Auhindade sponsoriteks olid järgmised kennelid : Chenporewa, Kunzang, Netravati, Rewaki, Rishiwa, Skylit.

Aastatepikkuseks traditsiooniks on kujunenud välja anda rändkarikad järgmises tõus – tiibeti mastif (do khyi). Rändkarikas antakse aastatks üle tõu parimale tiibeti mastifile (kennel Of Zlazano poolt) ning parimale Eestis sündinud koerale (kennel Chenporewa poolt).

2008 ERINÄITUSE TULEMUSED
BIS TULEMUSED

KOHTUNIKE RAPORTID

KRISTI SHERLING, USA
ALFREDO ALESSANDI, Itaalia