Itaalia mastif

Eaglemount Maya Bernadetta

Tõu itaaliakeelne nimetus Cane Corso tuleneb vanast väljendist “cane da corso”, mis tähistas maapiirkondades töötavaid jahikoeri (veiste ja sigadega, metsseajahil, karuvõitlustes), vastandatuna väljendile “cane da camera”, mis tähendas koera, keda peeti ihukaitsjana. Minevikus piirdus Corsode levik vaid  Apuulia provintsis ja Lõuna-Itaalia

Eaglemount Kimba

naaberpiirkondades, hiljem kogu Itaalias. 1980-ndateni hoidsid tõul eluvaimu sees karjakasvatajad, jahimehed ja põllumehed Lõuna-Itaalias. Nende peamine ülesanne oli olla vara, perekonna ja karja valvur, kasutati ka karjaajajana ning jahikoerana suurte ulukite küttimisel.

Koerte valimisel oldi eriti hoolikad ja aretuseks kasutati ainult pesakonna kõige tugevamaid ja tervemaid koeri. Sellega suudeti hoida ära koerte füüsilised ja vaimsed puudused. Tihti arvatakse, et Corso on agressiivne koer, ja mingil määral vastab see ka tõele. Tõuomadustelt on Cane Corso umbusaldav võõraste suhtes ja agressiooni ei tohiks selle koera puhul kunagi julgustada.

Unicus di Re Manfredi

Itaalia Corso on keskmise suurusega, jõuline koer, hästi liikuv, äärmiselt tähelepanelik ning aukartust äratav ja enesekindel. Sarnaselt kõikide teiste molossidega on ta sõbralik ja armastav oma pereliikmete vastu. Siiski peab teda juba maast madalast sotsialiseerima, kui seda ei tehta, võib ta  muutuda  agressiivseks.
Vastsündinud Corsol on olemas kõik eeldused selleks, et temast kasvaks sõbralik perekoer ja tõeline valvur.

Kutsikana peab Corso peres olema kindlalt paikapandud hierarhia mida tuleb varakult rakendama hakata. See tõug omandab põhikäsklused kiirelt, on kiire reaktsiooniga ja koostööaldis, keerulisem on tema kaitseinstinkti ohjamine ja suunamine.

Francese di Re Manfredi

Corsole meeldib stabiilne status quo, ta ei pruugi sallida uusi asju, loomi ega inimesi, seega tuleb koera uude keskkonda viies olla ettevaatlik. Teiste koerte keskel on Corso tavaliselt domineeriv. Võib olla koertekakluse provotseerijaks ja võõra koera provotseerimisele vastab ta koheselt ja kõhklemata. Cane Corso peaks lähenemise korral püsima kõigutamatuna ja reageerima ainult reaalsele ohule, ka liigne sõbralikkus ei ole selle tõu puhul hea omadus kuna tegemist on valvekoeraks aretatud tõuga.

Eroe per la Vita Erotic

 

Corso sobib inimesele, kellel on aega teda piisavalt sotsialiseerida ja treenida. Corsod, eriti isased, on väga võimuahned ja ambitsioonikad. Nad panevad oma peremeest proovile, et näha, kas peremehe jõud käib temast üle. Corso võib  põhjamaakliimas väga edukalt elada väljas kui talle on ehitatud soojustatud kuut kuhu ta saab tuule ja vihma eest varjule minna. Üldiselt on Corso vaikne tõug ja haugub võõraste ja kahtlaste segajate peale.

Turja kõrgus isastel 64–68 cm, emastel 60–64 cm, lubatud kõikumine 2 cm mõlemas suunas. Isaste kaal 45–50 kg, emastel 40–45 kg.

Eaglemount Maya Bernadetta

Vilma di Re Manfredi

 

 

 

 

 

 

 

Itaalia corso standard – EKL

Itaalia-corsode-aretuse-erinõuded-2014-2019

 

Täname piltide eest järgmisi kasvatajaid ja kenneleid…

 

TŠEMPIONITE GALERII

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien