Uncategorized

Mastifite Tõuühingu 10 juubeliaasta tähistamine ning kevadpäevad 2005

17. aprillil 2005 pidas Mastiffide Tõuühing oma 10. sünnipäeva. Juubelile kohaselt oli osalejaid väga palju. Kahe- ja neljajalgseid sai kokku üle saja. Esindatud olid kõik vanusegrupid nii omanike kui lemmikute osas – alates beebidest kuni tõeliselt väärika vanuseni. Mastifitele omase väärikusega tutvusid udusulised karvapallid endasuguste ja tunduvalt suurematega. Üks mis kindel, julgusest ja uudishimust kellelgi puudu ei jäänud.
Esimene tutvus tehtud, oli aeg asuda tordi ja šampuse juurde. Päev jätkus pärast üldkoosolekut kõige tähtsama osaga: õnnitluste ja tänudega ühingu praegustele ja endistele liikmetele. Lühikese ülevaate algusaastatest ja asutamisest tegi üks asutajaliikmetest – Merilyn Meristo, kes läbi kõigi nende aastate aktiivselt ühingu juhtimises osalenud. Kokku sai eraldi tänatud üle 30 inimese: asutajaliikmed, kunagised ühingu elu edasiviijad, pika-ajalised ja aktiivsed ühingu liikmed ning ka liikmed, kes ühingus olnud küll lühikest aega, kuid osalenud kõigil toimunud üritustel ja erinäitustel.
Ühing sai ka esimesed auliikmed, kes valiti kõigi üksmeelsel otsusel üldkoosolekul: asutajaliige Merilyn Meristo ning “taasasutaja” Angela Tendermann, kes ühingu rasketest aegadest välja tõi. Mõlemad auliikmed on kogu oma ühingus oldud aja jooksul osalenud aktiivselt selle juhtimises kahepeale kokku 15 aastat.
Pidulik osa läbi, oli aeg asuda mastifitele senitundmatu tegevuse juurde, et erilist päeva veel erilisemalt meelde jätta – selleks oli agility rada. Siin said paljud koerad ja nende omanikud teada oma uutest võimetest ja kinnitust teadmisele, et julge pealehakkamine on pool võitu. Kui koeri oli vaja ehk natuke tõmmata ja lükata, siis laste puhul polnud vaja hoogu juurde anda – julgemad sukeldusid lausa pea ees ja väga suurel kiirusel tunnelisse, et mitte kaotada ühtegi väärtuslikku sekundit. Kui tundus, et koerad ja omanikud olid ennast juba ületanud, siis alguses ülespanemata jäänud rõngas millest läbi hüpata, tuli nüüd välja tuua, sest just sellise trikiga tahtsid mõned üllatada. Rippuv rõngas kujunes tõeliseks tõmbenumbriks ning suurimaks üllatajaks osutus pürenee mastif Benzu, kes oma suurusele vaatamata rõngast läbi suutis hüpata, kuigi alguses oli tunne, et see rõngas sobiks Benzule rohkem nagu kaelakeeks.
Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik olid tulemustega väga rahul, osalejad said premeeritud auhindadega ning kõigile jäi päeva meenutama maiusekott ning osavõtudiplom.
Päev lõppes supi söömisega ja kindla teadmisega, et kohtume taas suvepäevadel.
Suured tänud tahame öelda Sirje Vetsile, kes varustas meid agility inventariga ning Klarissa Orgusaarele, kes selle kõik kohale toimetas. Tänukirjade eest täname Eerik Kohvi firmast Raxxis, diplomite eest aitäh Kaire Rjadnev-Meristole. Järjekordne tänu ka Lohusalu kooli personalile ja Keila Vallavalitususele, kes meid taas oma valdustesse lasid.
Ürituse kordamineku eest täname Kirkke Bergmanni ja Anneli Vainot ning Ilmataati, kes jällegi mastifite tegemisi päikesepaistega toetas.
fotode autorid: Kersti Ludvig, Marge Randmäe, Kaire Rjadnev- Meristo, Katri Voitka, Katti Lindeberg.