Uncategorized

Mastifite Tõuühingu Suvepäevad 2007, Rõuges, Ööbikuorus

id29_080507_211721_1_2

Järjekordne liikmete kokkutulek toimus sel aastal Rõuges, Ööbikuorus. Selleks et testida entusiastide vastupidavust ning meelekindlust, sai seekord toimumise kohaks valitud peaaegu Läti piiri lähedal asuv imekaunis Ööbikuorg. Siiski mõjutasid koha valikut ka mõned teised tegurid nagu näiteks koerasõbralikkus ja  vaba nädalavahetuse olemasolu.
Ilmataat tegi omalt poolt kõik, et tulijate meelekindlust proovile panna. Eelmisel päeval sadas vihma nagu seisaks dushi all. Ka laupäeva hommikul käis paar tumedamat pilve korraldajate meelekindlust proovimas. Aga võta näpust! Vaatamata vihmasabinale ei võetud päikeseprillegi eest, sest KOHE tuleb päike tagasi. Nii ka juhtus.
Vahemikus 12.00 -13.30 kogunesid mastifisõbrad oma neljajalgsete lemmikutega ühes tempos. Lõpuks, kui  tundus, et piisav arv rahvast ona kohal ja kuidagi enam venitada ei saa, siis tõstsime pokaalid shampusega suvepäevade õnnestumiseks ning lõikasime lahti  tordi. Seejärel suundus kogu seltskond nagu üks mees järve äärde veidi tasasemale maale erinevates mängudes mõõtu võtma. Tänu osava mängujuhi abile omandati igasuguseid elus tarvilikke oskusi, nagu näiteks peaga arbuusi lükkamine (väga kasulik oskus, eriti poest tulles, kui käed on parasjagu kotte täis) ning piiratud vaateväljaga jalgpall. Põhjalikuma ülevaade võistlustest ja nende tulemustest saate järgmises ajakirjas.
Vahepeal kosutasime end supiga ning kohale veeretatud arbuusidega. Seejärel jõudis kohale meie Match Show auväärt kohtunik Helen Tonkson-Koit ning koerad tuli heinast puhtaks kloppida. Väärtustamaks meie järelkasvu ning innustamaks neid koertega tegelema, on meie Match Show aukohal (ehk siis esimesed võistlejad ja show avajad) Laps ja Koer ning seejärel Juunior Händler võistlus.

Tulemused on järgmised :
Laps ja koer
I koht  Pirge ja Rija
II koht Kristen & Ampo
III koht Mikk & Moritz
IV koht Taaniel & Dzonny

Juunior Händler
I koht Sandra & Foo
II koht Kristi & Ampo
III koht Pilvi & Ananga
IV koht Timo & Cher

Isased kutsikad
I koht  Moritz
II koht  Bhadra
III koht  Sang Po
IV koht Bao

Emased kutsikad
I koht Rija
II koht Liisu

Isased koerad
I koht Dorgan
II koht Porthos
III koht Rocco
IV koht Argos

Emased koerad
I koht Chelsea
II koht Bodhicita
III koht Cherished
IV koht Tifu
V koht Netra

Vahepeal tegi kohtunik hulganisti tähelepanekuid mille tulemusena saime välja anda hulganisti eriauhindu :
Parim isane liikuja – Cambu
Parim emane liikuja – Bodhicita
Suurim mõtleja – Porthos
Suurim ütleja – Desporg
Parim esineja – Saki
Parim esitaja – Aavo

Paaride võistlus:
I koht Desporg ja Moritz
II koht Cambu ja Bodhicita
III koht Draki ja Cher
IV Sang Po ja Amulet

Parima kasvataja
kennel Chenporewa
Parim järglasteklass
Skylit Netravati Princess.

Tänasime kohtunikku ja seejärel toimus kõigi klasside võitjate vahel
Match Show BIS.
I koht – Dorgan
II koht – Mortiz
III koht – Chelsea
IV koht – Rija

Rahvahääletuse tulemusena valiti kutsikate hulgast  mini-Miss Liisu  ja mini- Mister  Foo. Suurte koerte hulgast valiti lemmikuteks tiibeti mastif Bodhicita (Suvepäevade Miss) ja pürenee mastif Midas (Suvepäevade Mister).
Ühingu fotovõistlus oli sel korral esindatud rekordilise arvu piltidega. 
Parimaks pildiks valiti pilt nr 6 alapealkirjaga „Raske päev oli” , autor Pille Poks ja parim pildiallkiri „Viska käppa või tõmba lesta!” autor Merle Tanvell.
Pärast õhtusööki jätkus seltskondlik suhtlus lõkke ümber, mille tõsiseltvõetavad esindajad loobusid oma sissevõetud asukohast alles vastu hommikut.
Pühapäeva hommik üllatas päikesesära ja soojate stritslitega. Rahvas kontsentreerus ümber laua hämmastava kiirusega ja keskendus saiale vapra järjekindlusega. Suvepäevade alaliseks traditsiooniks  on loeng teisel päeval. Sel korral jagasid meile oma teadmisi ja oskusi Kubja Ürditalu pere. Selgus, et õige tarvitamise korral on ravimtaimedest võimalik oma neljajalgsetele sõpradele palju abi saada.
Seejärel korjasime  võimalikult plaju sodi kokku ja jätsime omavahel hüvasti – ikka lootusega järgmisel aastal kohtuda.

Kõigepealt täname kõiki osalejaid koos oma koertega. Ilma teie rõõmsa osavõtuta pole mingit sündmust ega üritust.
Täname Match Show kohtunikku Helen Tonkson-Koit, ringikorraldajat Kersti Ludvigit, õhtu juhti Meelis Käod, lastega tegelevat Sandrat ja Jaagumäe Toidutare, kes meid pidevalt hea-paremaga varustas.
Täname Royal  Canin esindajat Bramham Trade OÜ rohkete auhindade eest. Tänu OÜ-le Preemia, kes meid mõnusate maiustega varustas. Täname Tallinna Raamatutrükikoda, kes lastele suurepärased auhinnaraamatud jagas.
Lisaks täname kõiki, kes korraldamisel abikäe ulatasid. Täname kõiki, kes palju toredaid pilte tegid ja neid meiega käesoleval lehel jagavad.

Piltide autorid : Angela Tendermann, Katrin Põiklägu, Kersti Ludvig, Marge Randmäe, Pille Poks, Britt Pallo.

JA LÕPUKS – SUURED TÄNUD KÕIGILE, KES EESPOOL MAINIMATA  JÄID!!