Uncategorized

Teretulemast perekonda – Mallorca dogi !

Mastifite tõuühingu liikmed hääletasid 1.04.2022 toimunud üldkoosolekul ühehäälselt Mallorca dogi esindatavate tõugude nimistusse võtmise poolt. Nüüd said otsus ametlikuks ja võtame uue pereliikme soojade tervituste saatel vastu.

Mallorca dogi on tuntud ka kui Ca De Bou. Heal lapsed aga nimesid teatavasti palju, seega kutsutakse teda ka mallorca mastifiks, maljorca bulldogiks või perro dogo mallorquiniks. Nagu hea lapse nimi ütleb pärineb see kaunis koer Mallorca saarelt, Hispaaniast. Algselt kasutati Ca De Bou´sid saarel karjakoertena kuid 18. sajandil Briti okupatsiooni ajal muutusid populaarseks koertevõitlus ning pullipeibutamine (veresport, mille käigus ründasid mitmed koerad korraga härga või pulli) mille juures hinnati eriti kõrgelt Mallorca dogi raevukust ja vaprust. 20. sajandil keelustati verespordialad ja seetõttu langes kiiresti ka Mallorca dogi populaarsus, mis päädis peaaegu tõu hävinemisega. Tõu päästis halvimast väike grupp entusiaste, kes tegelesid hoolega mandri Hispaanias tõu tutvustamise, populariseerimise ning erinäitustega. Tänaseks on sellest entusiastide grupist kasvanud välja Hispaania kennellliit ehk La Real Sociedad Canina de España.

Ca De Bou on keskmist kasvu, lihaseline tõug. Emased kaaluvad umbes 30 kg, isased umbes 35 kg. Nende keskmine eluiga on 10-12 aastat, seda suuresti tänu oma väga heale tervisele. Võib öelda, et Ca De Bou on multifunktsionaalne koer – sobib nii näitusekoeraks kui peaaegu kõigile koeraspordialadele.  Rääkimata sellest, et nad on ka väga toredad perekoerad!

Mallorca dogisid on Eestis väga vähe, umbes 30 koera ringis. Seda enam oleme valmis nende tutvustamise ja populariseerimisega tegelema.